Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 27.februāra noteikumos Nr.86 "Noteikumi par obligātajām nekaitīguma prasībām pārtikai, kurā izmantotas pārtikas piedevas"

Pieņemts: 2005.02.22 Stājies spēkā: 2005.03.12 Pievienots datubāzei: 2005.04.08 Tips: MK Noteikumi Nr.: 148 Kat.:

Noteikumu grozījumi nosaka, ka Pārtikas piedevas ir atļautas pārtikā, kurai pievienots aromatizētājs, tādā daudzumā, kādā attiecīgā piedeva atļauta aromatizētājā un tiek pārnesta pārtikā kopā ar aromatizētāju, ar nosacījumu, ka piedevai nav tehnoloģiskas funkcijas gala produktā. Piedevu saturs aromatizētājā ierobežojams ar minimumu, kāds nepieciešams, lai garantētu aromatizētāju nekaitīgumu un kvalitāti un atvieglotu to glabāšanu. Piedevu klātbūtne aromatizētājos nedrīkst maldināt patērētājus vai apdraudēt viņu veselību. Ja piedevas klātbūtnei aromatizētāju pievienošanas dēļ ir tehnoloģiska funkcija pārtikas produktā, to uzskata par piedevu pārtikas produktā, nevis par piedevu aromatizētājā.

Atpakaļ

Lietošanas noteikumi

1. NAIS datu bāzē iegūto normatīvo aktu nesankcionēta pārpublicēšana vai izmantošana komerciāliem mērķiem ir aizliegta.

2. Normatīvais akts tiek uzskatīts par informatīvu materiālu, tādēļ pakalpojuma sniedzējs nekādā veidā neatbild par iespējamām sekām, kas varētu iestāties normatīvā akta piemērošanas rezultātā.